İnşaat Parapet

İnşaat Parapet Kapama

 

Parapet , reklam sektöründe set çekmek anlamında kullanılır. Günümüzde inşaat çevresini kapatmak amacıyla kullanılır ve bu sayede iş güvenliği tedbiri de alınmış olur.İnşaat çevresinin kapatılması yasal bir zorunluluktur. Firmalar bu yasal zorunluluğu lehine çevirmek adına çevrilen alanlara reklamlarını vermektedir.

İnşaat Parapet Kapama Nasıl Yapılır ?

Projede belirlenen uzunluk ve yükseklikte metal çerçeveler yapılır .Belli aralıklarla çukurlar açılarak bu çukurlara taşıyıcı babalar betonlanarak dondurulur.Daha sonra bu taşıyacılara imal edilen profil karkaslar yan yana gelecek şekilde montajlanır ve üzerine OSB ahşap plakalar döşenir. OSB suya ve dış etkenlere dayanıklı bir malzemedir. Metal ve ahşap işçiliği bittikten sonra içeride yapılan iş henüz bitmeden görsel tasarımları sergilemek amaçlı , projenin tanıtılması reklam edilmesi sağlanmış olur. Görsel uygulaması genellikle vinil baskı germe şeklinde yapılır. Talebe bağlı olarak germe esnasında kullanılan zımba tellerinin kötü görünümünü kapatmak için köşebent kullanımı da yapılabilmektedir.

İnşaat Parapet Kapama Fiyatları Nasıl Hesaplanır ?

Fiyatlandırma m2 üzerinden yapıldığı gibi proje bazında da hesaplanabilmektedir. Metraja ve iş detayına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.